Bestyrelsen

Generalforsamling afholdt 31.08.2021
Husk, alle bestyrelsesmøder er åbne for skolekredsmedlemmer - undtaget i personsager.
 
Formand:
David Munk-Bogballe (Forældrekredsvalgt 2021) 
Tlf.:  30 39 85 02
mail: DavidMB@langsoe-friskole.dk
 
Næstformand
Morten Lange (Skolekredsvalgt 2020) - arrangementsudavlg
Tlf.: 98 88 38 78 mobil: 40 46 64 62 
mail: morten@langsoe-friskole.dk 
 
Kasserer
Jan Johannesen (Skolekredsvalgt 2020)
Tlf.: 87 33 28 30
mail: Jan@langsoe-friskole.dk
 
Sekretær
Maj-Brit Givskov (Skolekredsvalgt 2019) - rengøringsudvalg
Tlf.: 61 40 85 25
mail: maj-brittg@langsoe-friskole.dk
 
Bestyrelsesmedlem
Jehan Ettema (Skolekredsvalgt 2021) - PR-udvalg
Tlf.: 51 42 02 12
mail: jahan@langsoe-friskole.dk
 
Bestyrelsesmedlem
Ronni Hørlyk  (Forældrkredsevalgt 2018) - områdeudvalg
Tlf.: 28 71 15 02
mail: ronni@langsoe-friskole.dkestyrelsesmedlem:
 
 
Bestyrelsesmedlem
Jonas Laursen (skolekredsvalgt 2019) - bygningsudvalg
Tlf.: 40 57 50 07
mail: jonas@langsoe-friskole.dk 
 
Suppleanter:
1. suppleant 
Jesper  Heltzen (Skolekredsvalgt 2021) - bygningsudvalg
Tlf.: 51 80 40 04
mail: Jesper@langsoe-friskole.dk 
 
1. Suppleant
Julie Hammer(Forældrekredsvalgt 2021)
Tlf.: 60 15 20 65
mail: Julie@langsoe-friskole.dk
 
2. Suppleant
Pernille Vibe Veste Jørgensen  (forældrekredsvalgt 2021)
Tlf.: 21 78 13 16
mail: Pernille@langsoe-friskole.dk
 
 
red.10.09.21
 
Langsø Friskole | Haugårdsvej 4-6, Vammen, 8830 Tjele  | Tlf.: 87 99 93 01 | mail@langsoe-friskole.dk