Bestyrelsen

Generalforsamling afholdt 27.08.2020
Husk, alle bestyrelsesmøder er åbne for skolekredsmedlemmer - undtaget i personsager.
 
Formand:
Morten Lange (Skolekredsvalgt 2020)
Tlf.: 98 88 38 78 mobil: 40 46 64 62 
mail: morten@langsoe-friskole.dk 
 
Næstformand:
Ronni Hørlyk  (Forældrkredsevalgt 2018) 
Mobil: 28 71 15 02
mail: ronni@langsoe-friskole.dk
 
Kasserer:
Jan Johannesen (Skolekredsvalgt 2020)
Tlf.: 87 33 28 30
mail: Jan@langsoe-friskole.dk
 
Sekretær:  
Maj-Brit Givskov (Skolekredsvalgt 2019)
61 40 85 25
mail: maj-brittg@langsoe-friskole.dk
 
Bestyrelsesmedlem og forældrerådsrepræsentant: 
Trine Munk (skolekredsvalgt 2017)
tlf.: 22 95 22 68
mail: trinem@langsoe-friskole.dk
 
Bestyrelsesmedlem
Ulf Bender (Forældrekredsvalgt 2017) 
Mobil: 23 23 17 83 
mail: ulf@langsoe-friskole.dk  
 
Bestyrelsesmedlem:
Jonas Laursen (skolekredsvalgt 2019)
tlf.: 40 57 50 07
mail: jonas@langsoe-friskole.dk 
 
Suppleanter:
1. suppleant 
Jehan Ettema (Skolekredsvalgt 2020) 
tlf.: 51 42 02 12
mail: jahan@langsoe-friskole.dk 
 
1. Suppleant
Stine Lydia MacLean Petrussen (Forældrekredsvalgt 2020)
tlf.: 51 89 56 51
mail: Stine@langsoe-friskole.dk
 
2. Suppleant
Pernille Vibe Veste Jørgensen  (forældrekredsvalgt 2020)
tlf.: 21 78 13 16
mail: Pernille@langsoe-friskole.dk
 
 
/red.10.09.20
 
Langsø Friskole | Haugårdsvej 4-6, Vammen, 8830 Tjele  | Tlf.: 87 99 93 01 | mail@langsoe-friskole.dk